Instruktorzy
Piotr Czyja
Urodzony w 1976 roku. Muzyka jest jego pasją od najmłodszych lat. Zaczynał jako kilkulatek grając do płyt na stworzonym razem z bratem zestawie, w którym rolę bębnów pełniły tomy encyklopedii. Swoją poważną przygodę ze sztuką perkusyjną rozpoczął w wieku 13 lat, zainspirowany grą swojego starszego brata. Dzięki rekomendacji profesjonalnego perkusisty Therry’ego Sellier’a dążył do statutu zawodowca. Brał udział w wielu warsztatach perkusyjnych, prowadzonych m.in. przez: K. Baka, A. Czerwinski, D. Famularo, G. Bissonette, C. Konrad, T. Łosowski, M. Markovich, K. Zawadzki. Absolwent Instytutu Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach. Polecany przez samego Doma Famularo w 2015 roku znalazł się na liście w amerykańskim magazynie Modern Drummer jako jeden z najlepszych edukatorów na świecie. Laureat Nagrody Starosty Będzińskiego w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury.
Doświadczenie
Publikuje comiesięczny cykl artykułów edukacyjnych w ogólnopolskim magazynie „Perkusista”.
Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w nauczaniu gry na zestawie perkusyjnym. Był nauczycielem w Ognisku Muzycznym w Siemianowicach Śl. oraz pomysłodawcą i instruktorem w Drumsetpro School. Obecnie nauczyciel gry na zestawie perkusyjnym w Drumset Academy.
Endorsement
- Obecnie pałki perkusyjne MEINL STlCK & BRUSH model Big Apple Swing 5B, American Hickory
- 2017 – 2020 pałki perkusyjne Wincent
- W 2011 roku został zaproszony przez firmę Osca do współpracy endorserskiej. Pałki modelu American robionym dla niego według specjalnego, indywidualnego projektu.
- Od 2014 roku Współpracuje z firmą Tama i Meinl
Współpracuje/współprcował z
- Black Seven – rock/pop,
- Burning Flesh – hardcore/thrash,
- Caesar – progresywny rock,
- Casus – rock/reggae,
- Electric Quartet – fusion/jazz,
- Express – covery, muzyka taneczna,
- Garden Party – pop,
- Goście – blues/rock,
- Head Cleaner – rock,
- Intro Band – covery,
- Kabaret Tenor – kabaret,
- Kasia Bochenek & Black Horse – czołowa wokalistka polskiego country-rock-pop,
- Kasia Dereń – pop,
- Klimaty – covery pop/rock,
- Konopians – reggae/ska,
- Leszek Nowotarski Dixieland Band – klasyczny dixie jazz,
- Swing Brothers – standardy jazzowe
- Mariusz Kalaga – country/pop,
- Marysia Gorajska & AWRA – country/rock,
- Redlin – world music,
- Rock Fever – covery Whitesnake, Toto, Van Halen, Bon Jovi,
- The Adekaem
- Stealpot – nu jazz, downbeat (płyta „Indian Saloon” w sklepach U.K, Japonii i USA),
- Piotr Wójcicki Quintet
Ponadto współpracował ze studiami nagraniowymi: Cofeina Studio, Decybel, MAQ Rec, S–tone, Sound and More. Miał zaszczyt koncertować jako solista z kwartetem smyczkowym Sonore. Grał w teatrach w Sosnowcu, Wodzisławiu Śl. Oraz Czeskim Cieszynie. Grał parady uliczne u boku mistrza techniki werblowej Mitch’a Markovich’a. Koncertował na terenie całego kraju, a także w Czechach, we Francji (w wieku 17 lat) i w Niemczech.
Działalność warsztatowa i pokazowa
- 2000r. – Dąbrowa Górnicza
- 2003r. – Czeladź
- 2007r. – Ogrodzieniec ( ferie zimowe i w wakacje),
- 2008r. – Siemianowice Sl.
- 2009r. – Ogrodzieniec, Chorzów
- 2011r. – Ogrodzieniec
- 2012r. – Kraków, Warszawa,
- 2013r. – Wrocław
- 2016 – Warsztaty “Pociąg perkusyjny” Czeladź/Wrocław
- 2016 – Warsztaty dla perkusistów w studiu MaqRecords
- 2017 – Międzynarodowe warsztaty HajerLevel
- 2017 – Warsztaty “Pociąg Perkusyjny” Maq Records
- 2017 – Warsztaty w ramach Drums Fusion – Bydgoszcz
- 2018 – Międzynarodowe warsztaty HajerLevel
W 2005 roku otrzymuje pierwszą nagrodę w konkursie Let’s Groove organizowanym przez firme SoundTrade, portal Perkusja OnLine oraz DrumCenter na najlepiej osadzony rytm perkusyjny.
Zafascynowany wszystkimi gatunkami muzycznymi (w szczególności fusion/jazz i rock/metal). Zwolennik i propagator amerykańskiego oraz tradycyjnego sposobu trzymania pałeczek, historycznej techniki Gladstone’a oraz techniki Moeller’a. Odnajduje się we wszystkich stylach muzycznych.
Henryk Stanoszek
Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.
Laureat pierwszej nagrody festiwalu „Jazz nad Odrą 1978” w kategorii „Najlepszy Zespół Jazzowy”.
Zdobywca pierwszej nagrody dla najlepszego zespołu na festiwalu „Jazz Juniors 1981”.
W latach 1982 – 1987 członek Orkiestry Rozrywkowej Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach pod dyrekcją Jerzego Miliana (liczne wyjazdy zagraniczne i tournée z orkiestrą oraz udział w festiwalach w Opolu i Sopocie).
Koncertował z czołowymi artystami polskiej piosenki, takimi jak: Krzysztof Krawczyk, Alicja Majewska, Andrzej Rybiński, Andrzej Dąbrowski, Felicjan Andrzejczak, Urszula Sipińska, Zdzisława Sośnicka.
W latach 1987 – 2008 pracował na luksusowych statkach pasażerskich w charakterze dyrektora departamentu muzycznego i perkusista własnego, sześcioosobowego zespołu muzycznego (akompaniowanie artystom międzynarodowym, głównie amerykańskim).
Od 2008 r. perkusista big bandu „Big Silesian Band”. Współpraca z tym zespołem zaowocowała występami z takimi artystami jak: Krzysztof Kiljański, Grażyna Łobaszewska, Ewa Bem, Waldemar Malicki, Zbigniew Wodecki, Renata Przemyk, Ania Wyszkoni, Rudi Schuberth, Jacek Stachurski, Piotr Salata.
Od 2016 r. roku perkusista reaktywowanej orkiestry Jerzego Miliana.