Filozofia

„Bo w życiu najważniejsza jest pasja…”
Perkusja jest naszą życiową pasją, którą dzięki długoletniemu doświadczeniu możemy dzielić się z innymi. Nauczamy, inspirujemy i motywujemy perkusistów bez względu na stopień zaawansowania. Kładziemy nacisk na rozwój kreatywności, samodyscypliny, muzykalności i ekspresyjności.

Gramy na zestawie perkusyjnym od pierwszej lekcji. Nie zniechęcamy studentów kilkuletnim przygotowaniem wyłącznie techniki werblowej. Tematyka zajęć kładzie nacisk na rozwój techniki gry, przede wszystkim w zastosowaniu praktycznym, nie zaniedbując przy tym niezbędnych zagadnień teoretycznych. Omawiana stylistyka muzyczna jest bardzo szeroka i obejmuje wszystkie style muzyczne, m.in.: rock, jazz, blues, metal, funk, fusion, latin, pop – nie wyłączając ekstremalnego metalu.

Do zajęć wykorzystujemy najwyższej klasy instrumenty i osprzęt oraz materiały edukacyjne rekomendowane przez największe autorytety. Oprócz książek korzystamy z najnowszych materiałów DVD, utworów (podkładów) z wyciętą ścieżką perkusji, płyt CD, transkrypcji. Wykonujemy próbne nagrania studyjne, nagrywamy filmy.

Zamiłowania muzyczne studenta oraz jego preferencje stylistyczne nie są ignorowane przez prowadzącego zajęcia. Stanowią one inspirację dla instruktora, który modyfikuje program zajęć, aby były one optymalnie dopasowane do indywidualnych cech studenta oraz jego zainteresowań. Relacje powstające pomiędzy studentem i nauczycielem stwarzają miłą atmosferę, dzięki której, bez względu na wiek ucznia, zajęcia są prawdziwą przyjemnością.